ALARM YARDIM

5 Korumalı Güvenlik Paketi

Hırsızlık

As1 5 Korumalı Güvenlik Paketi ile evinize izinsiz bir girişim olduğu durumda öncelikle harici ve dahili sirenler devreye girer. Çıkardıkları 100 desibellik ses ile çevreyi uyaran sirenler, aynı zamanda büyük bir caydırıcı özellik taşımaktadırlar. Sirenler ile aynı anda, AS1 Alarm Merkezi'ne gelen sinyaller sonrasında sizi ve polisi arayan AS1 Alarm Merkezi, olay yerine hızlı müdahale edilmesini sağlar.

Yangın

AS1 5 Korumalı Güvenlik Paketinizde yer alan şifre paneli üzerinde bulunan itfaiye butonu, yangın anında AS1 Alarm Merkezi'ne yangın sinyali göndermenize olanak sağlar. Böylece evinizde meydana gelebilecek olası bir yangın durumunda ne yapacağınızı ya da hangi numarayı aramanız gerektiği gibi konuları düşünmekle uğraşmaz, itfaiye butonuna basarak evinize gerekli itfaiye yönlendirmesinin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlarsınız. Ayrıca 5 Korumalı Güvenlik Paketinize ekleyeceğiniz ısı ya da duman dedektörleri sayesinde olası bir yangın durumunda AS1 Güvenlik Paketiniz yangının çıktığı anı hemen fark ederek, sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan AS1 Alarm Merkezi'ne sinyal gönderir ve ilgili birimleri evinize yönlendirir.

Acil Sağlık

AS1 5 Korumalı Güvenlik Paketinizde yer alan şifre paneli üzerinde bulunan ambulans butonu, evinizdeyken meydana gelebilecek olası bir acil sağlık sorununda AS1 Alarm Merkezi'ne sinyal göndermenize olanak sağlar. Böylelikle siz ya da yakınlarınız acil bir sağlık sorunu ile karşılaştığı anda, hangi numarayı aramanız gerektiğini düşünmekle uğraşmaz, ambulans butonuna basarak evinize gerekli ambulans yönlendirmesinin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlarsınız.

Gaz Kaçağı

AS1 Güvenlik Paketinize tercihinize göre ekleyeceğiniz gaz dedektörleri ile karbon monoksit, LPG ve doğalgaz kaçaklarına karşı anında önlem alabilirsiniz. AS1 Güvenlik Paketiniz, bu dedektörler sayesinde sisteminizde bir gaz kaçağı olması durumunu hemen fark ederek, sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan AS1 Alarm Merkezi'ne sinyal gönderir ve ilgili birimleri evinize yönlendirir.

Panik

AS1 Güvenlik Paketinizde yer alan şifre paneli üzerinde bulunan 'panik' butonu ile herhangi bir panik anında, alarm sisteminiz kurulu olmasa bile durumu AS1 Alarm Merkezi'ne bildirebilirsiniz. Panik butonu ambulans gerektirecek acil sağlık sorunlarında kullanılabildiği gibi soygunlarda ve hırsız ile karşı karşıya kalınması durumunda da kullanılabilen bir butondur. Butona basılması ile birlikte AS1 Alarm Merkezi tarafından evinize gerekli yönlendirmeler gerçekleştirilir.


SSS

Neden AS1'i tercih etmeliyim?

AS1 ile sadece hırsızlardan korunmakla kalmaz, yangın ve sağlık sorunları gibi acil müdahale edilmesi gereken durumlar karşısında da, itfaiye ve ambulansın evinize gönderilmesini sağlarsınız. AS1 sizi ve sevdiklerinizi tüm bu durumlara karşı koruyan komple bir güvenlik çözümü sunar. Üstelik AS1'in sunduğu güvenlik çözümleri yalnızca size özel çözümlerdir. Uzman güvenlik danışmanlarımız evinize, işyerinize ve yaşam senaryolarınıza en uygun güvenlik sisteminin detaylarını belirledikten sonra sisteminizin kurulumu gerçekleşir. Ayrıca 7 gün 24 saat hizmetinizde olan AS1 Alarm ve Çağrı Merkezi ile sürekli güvende olmanın huzurunu yaşar, geceleri rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.
AS1 5 Korumalı Güvenlik Paketi neleri kapsar?

AS1 5 Korumalı Güvenlik Paketi sizi hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, acil sağlık ve panik durumlarına karşı koruyan komple bir güvenlik paketidir. AS1 5 Korumalı Güvenlik Paketi ile tek tuşla itfaiyeye, acil sağlık yardımına ve güvenlik güçlerine ulaşım sağlayabilirsiniz. AS1 5 Korumalı Güvenlik Paketi dahilinde bulunan AS1 Alarm ve Çağrı Merkezi, aboneliği ile 7 gün 24 saat süreyle güvenlik sisteminizden gelen sinyaller takip edilir ve sistemlerden gelen ilgili uyarı sinyaline göre ilgili güvenlik birimlerine (polis, itfaiye, ambulans) haber verilir. Ayrıca AS1 5 Korumalı Güvenlik Paketi ile İnternet üzerinden anlık raporlama, uygulamalı eğitim, sınırsız teknik destek ve sınırsız ürün garantisi gibi imkanlara sahip olursunuz.
Evim/İşyerim sigortalı ise güvenlik sistemine neden ihtiyaç duyayım?

Güvenlik sistemlerinin temel amacı, kişilerin başına gelebilecek hırsızlık, yangın gibi üzücü olaylara karşı önlem almak, henüz yaşanmadan ve kötü sonuçlar doğurmadan olayların önüne geçmektir. Sigorta, bu tip üzücü olaylar sonucu meydana gelen maddi hasarı kısmi olarak karşılayabilir, ancak manevi kayıpların geri gelmesi mümkün değildir. Bu doğrultuda güvenlik sistemleri ile sigortayı birbiri ile kıyaslamak doğru değildir aksine bu iki sistem birbirini bütünler. Bunun yanı sıra güvenlik sistemlerinde kullanılan sirenlerin, hırsızlar için caydırıcı özellik taşıması da vakaların meydana gelmesini büyük ölçüde engelleyerek kişileri/kurumları büyük maddi ve manevi kayıplara karşı korur.
Abonelik sisteminin, sistemi satın almaktan daha avantajlı olduğu doğru mu?

Abonelik sistemi sayesinde AS1 Güvenlik Sisteminizde meydana gelecek her türlü yıpranma, bozulma gibi durumdan AS1 sorumlu olur. Abonelik uygulaması ile her zaman son teknoloji güvenlik sistemi ürünlerden yararlanma fırsatına sahip olursunuz ve ürünlerin geliştirme ihtiyacı her zaman AS1 tarafından takip edildiğinden siz bunu düşünmek zorunda kalmazsınız. Sistemi satın almak yüklü bir yatırım maliyeti ortaya çıkarır ve satın aldığınız sistemden memnun kalmamanız durumunda da iade şansınız bulunmaz. Oysa abonelik sistemi tüm bu olumsuz durumların önüne geçer.
Sistem nasıl çalışır?

Güvenlik sistemi donanımı, içindeki dedektörler sayesinde evinize ya da işyerinize istenmeyen bir girişimi algıladığında, alarm panelini harekete geçirir ve telefon hatları ya da internet bağlantısı yardımıyla alarm merkezine sinyal gönderir. Alarm sistemi aynı zamanda, harici siren vasıtasıyla 100 desibellik bir ses çıkartarak içeriye izinsiz girmeye çalışan kişinin varlığını çevreye de duyurur. Sistemden gelen sinyaller, AS1 Alarm Merkezi yetkilileri tarafından değerlendirilerek, ilgili birimlerce müdahale edilmek üzere olay yerine yönlendirilir. Bu sistemler aracılığıyla, aynı zamanda yangın, gaz kaçağı ve acil sağlık problemleri gibi durumlardan, itfaiye, ambulans...vb. haberdar edilir.
Evimden taşınmak istersem sistemime ne olacak?

Evinizden ya da işyerinizden taşınmak istediğiniz durumlarda, yeni taşınacağınız mekanda yapılacak olan keşfe bağlı olarak, gerekli görülmesi durumunda dedektör ilaveleri ile sistemi aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.
AS1 Alarm Merkezi hizmeti bana ne tür avantajlar sağlar?

AS1 Alarm ve Çağrı Merkezi ile mekanınızda kurulu olan güvenlik sistemi; hırsızlık, soygun, yangın, su baskını, gaz kaçağı, acil sağlık sorunları gibi durumlarda merkezdeki alıcılara alarm sinyali gönderebilir ve böylelikle gelen alarm sinyaline göre emniyet güçleri (polis/jandarma), itfaiye ve ambulans birimleri mekanınıza yönlendirilerek hızlıca olaya müdahale edilmesi sağlanır. AS1 Alarm ve Çağrı Merkezi'nde bulunan alıcılar, alarmları öncelik sırasına göre bilgisayar ekranlarına aktarır. Alarmın geldiği yere ilişkin tüm iletişim detayları otomatik olarak operatörün önündeki ekrana gelir ve böylece çağrının gözden kaçma ihtimali ortadan kaldırılır. Herhangi bir alarm merkezine bağlı olmayan güvenlik sistemleri yalnızca lokal olarak çalışır, buna araba alarmlarını örnek gösterebiliriz. Ayrıca sirene yapılabilecek herhangi bir sabotajda, sistemin eğer bir alarm merkeziyle bağlantısı yoksa, ortada kullanıcıyı uyaran unsur kalmaz. Alarm merkezinin diğer faydaları ise; aylık raporlama, bazı arızaların uzaktan kontrolü, 24 saat teknik destek, sistem kurulumunun unutulması durumunda haberdar edilme, şifre kullanıcılarına zaman kısıtlaması olarak sayılabilir.
Farklı bir alarm sistemim var ise AS1 Alarm Merkezi hizmetinden yararlanmam mümkün müdür?

Herhangi bir alarm merkezine bağlı olmayan mevcut bir alarm sistemi donanımınız bulunuyorsa AS1'ten yalnızca alarm merkezi hizmeti alabilirsiniz. Bunun için yalnızca aylık AS1 Alarm Merkezi abonelik bedelini ödersiniz.
AS1 Alarm Sistemi, Alarm Merkezi ile nasıl bağlantı kurar?

AS1 Alarm Sistemi, sabit telefon hattı, GSM hattı, data hattı ve internet bağlantısı (ADSL) yöntemlerinden birini kullanarak AS1 Alarm Merkezi ile bağlantı kurar. Müşterilerimiz dilerse bu yöntemlerden biri veya birkaçını aynı anda tercih edebilir.
Alarm merkezi bağlantısı için ek bir sabit hat almam gerekir mi?

Hayır. Mevcut telefon hattı kullanılabilir. Aynı hattın, Alarm Merkezi tarafından kullanılması telefon ve faks cihazlarının çalışmasına engel olur. Bir alarm anında eğer telefon hattı meşgul ise, sistem telefon konuşmasını keserek, alarma öncelik verir.
Elektrik kesildiğinde sistem çalışmaya devam eder mi?

Elektrik kesildiğinde, panel içerisindeki akü devreye girer. Panele bağlı uç birim sayısına uygun olarak sistem, minimum 8 saat kesintisiz olarak çalışır. Yani sistem, her koşulda devrede kalır. Hırsız sirenin kablosunu keserse sistem çalışmaya devam eder mi? Bu durumda, sirenin içerisindeki akü devreye girer ve siren, akü bitene kadar çalmaya devam eder.
Sistemimin tamamen kablosuz olması mümkün mü?

Evet, sisteminiz kablosuz olabilir. Fakat sirenler, tuş takımı ve telefon hattı için enerji kablolamasının yapılması gerekir.
Evimde evcil hayvan besliyorum, bu durumda alarm sistemini kullanmam mümkün mü?

Hareket dedektörlerinin hayvan algılamayan modelleri mevcuttur. Fakat alarm sistemi kurulu iken evin içinde evcil hayvanların ve kullanıcıların rahatça dolaşılmasını isterseniz, manyetik kontakların ağırlıkla kullanıldıkları bir sistem tercih edebilirsiniz. Bu konuda, sistemi tasarlamaya gelen güvenlik danışmanlarımız size yol göstereceklerdir.
Alarm sistemim kuruluyken eve girdiğimde sistem beni nasıl tanıyacak?

Eve girdiğinizde sisteminiz sizi kendi şifrenizi girdikten sonra tanır. Eve girerken sirenlerin çalmaması ve asılsız alarm oluşmaması için ise sistem size şifrenizi girmeniz için size belli bir süre izin verir. Bu süreyi kendiniz belirleyebilirsiniz. (Örn: 30 saniye)
AS1 Alarm Merkezi'nden arandığımda müşteri temsilciniz görüştüğü kişinin ben olduğumu nasıl anlayacak?

Her müşterimizin bir şifresi bulunur. Müşteri temsilcilerimiz sizi aradıklarında kendinize özel olarak ve daha önceden belirlenmiş bu şifrenizi size sorar ve şifre doğrulamasından sonra gerekli işlemler yapılır.
Bayram ya da tatil günlerinde şifre verdiğim çalışanların evime / iş yerime girmesini nasıl engelleyebilirim?

Geçici olarak çalışanlarınızın şifresini iptal edebilirsiniz. İptal etmek istemiyorsanız talebinizi Alarm Merkezi'ne iletebilir ve çalışanlarınızın şifresi ile sistem açıldığında da Alarm Merkezi'nin size haber vermesini sağlayabilirsiniz.