Yakın Koruma Hizmetleri

Yakın Koruma

Özel Güvenlik Koruma Hizmetleri;

Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun  3’üncü maddesi  “Kişilerin silahlı personel  tarafından korunması, kurum ve kuruluşlar bünyesinde özel güvenlik birimi kurulması  veya  güvenlik hizmetlerinin şirketlere gördürülmesi özel güvenlik komisyonunun kararı üzerine valiliğin iznine bağlıdır...” (5188 Sk. Md.3)

Silah Taşıma

5188 SK. göre kurulan Özel Güvenlik Teşkilatı personeli, görevli oldukları yer ve zamanda mülki amirler tarafından kendileri için tanzim edilen özel kimlik belgeleri ile verilen silahlarını görev alanları ve görevli oldukları süre içinde taşıma ve şartlar oluştuğunda kullanma yetkisine sahiptir. (5188 S. K. Md. 3, 8)

Yakın Koruma Hizmetimizde hedefimiz,herhangi bir açıdan tehdit altında olan bireyleri güvenli kılmaktır.Bu bireyler ünlüler, üst düzey yöneticiler, politikacılar,iş adamları gibi bir birinden tamamıyla farklı günlük yaşamı ve temposu olan kişiler olabilmektedir. Günümüzde kalite ancak doğru işte doğru personelle çalışarak yakalanabilmektedir. İşe uygun adaylarla çalışılınca;kişilerin iş yapma motivasyonları ve gösterecekleri gayret yüksek olur, yaptığı işten zevk alır.

 

5188 Sayılı Kanun  emir ve yönetmelikleri doğrultusunda  alanında uzman  Personeller istihdam etmekteyiz. Yakın Koruma elamanlarımıza;

*Yakın Koruma Teknikleri

*,VIP Koruma

*Atış Teknikleri

*Sürüş Teknikleri alanlarında uzman eğitim destek bölümümüzden göreve gitmeden önce tazeleme eğitimleri verilmektedir.

AS1 Özel Güvenlik Koruma Hizmetlerini farklı bir şekilde ele alarak, müşteri memnuniyeti odaklı, modern teçhizatlar la donanımlı Güvenlik personelleri ile  yüksek standartlarda hizmet vermektedir.