ÖZEL GÜVENLİK HABERLERİ

Taşerona Kadro Verilecek Mi? Özel Güvenlik Güvenlik Görevlileri ve Taşeron İşçilere Kadro Son Durum Ne? 

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLERİNİN SON DURUMU

Erken seçim yaklaşırken seçim vaatleri de gelmeye başladı. 7 Haziran seçimlerinde taşerona ve özel güvenliklere kadro verilecek söylentileri sonuçsuz kalmıştı. Şimdi gözler erken seçime çevrildi. Taşeron işçilere ve özel güvenlik görevlilerine kadro verilecek mi? İşte detaylar...

Sayıları 800 bine ulaşan özel güvenlik sektörü temsilcileri mevzuatın düzeltilmesini istiyor. Sektörün öncü isimlerine göre en önemli sorun düşük ücret ve yetersiz eğitim olarak görülüyor.

SABAH'ın haberine göre, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Özel güvenlik kalkmalı" açıklamasıyla gözlerin çevrildiği sektörün iki önemli temsilcisiyle konuştuk. Tüm Özel Güvenlik Dernekleri Federasyonu (TÖGF) Başkanı Bülent Perut ile Hizmet Sektörü İşveren Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Doğan Salman, "Cumhurbaşkanı haklı. Sektörün hatası var. Ama tukaka ilan edilmeden önce zaafiyetin nedenleri analiz edilsin. Kamu İhale Kanunu'nun yalnız fiyatı esas alan düzenlemesi değişsin. Eğitimlerin artması ve uzmanlaşma için mevzuat düzenlemeleri yapılsın" diyor.
Bülent Perut / TÖGF Başkanı